Do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie dotarły niezwykłe listy i rysunki. Są to prace dzieci z klas 1-8 szkoły podstawowej Escuela Republica de Polonia w Batuco.

Ten niezwykły gest przekazała do Muzeum Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Santiago. Symbolizują one wyraz solidarności skierowanym do dzieci ukraińskich, dotkniętych trwającą sytuacją wojenną w Ukrainie 🇺🇦
Wyraziły tym samym swoje wsparcie, podobnie jak to zrobiły chilijskie dzieci wysyłając listy do polskich dzieci podczas drugiej wojny światowej. Pragnienie wyrażone w listach z 1943 r, aby nastąpił koniec wojny, spełniło się.
Listy i rysunki z okresu drugiej wojny światowej wraz z listami od dzieci ze szkoły w Batuco są częścią projektu realizowanego przez Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.
Dziękujemy Escuela Republica de Polonia w Batuco za zaangażowanie i wzruszające słowa wsparcia oraz wymowne rysunki dedykowane ukraińskim dzieciom oraz Ambasadorowi Jackowi Gawryszewskiemu i pracownikom zaangażowanym w jego realizację.
Previous Next Play Pause