W dniu 24 marca w godzinach od 10.00 do 14.00 w Bodzentynie odbędzie się
I Kiermasz Wielkanocny, którego organizatorami są: Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Muzeum Wsi Kieleckiej ? Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie oraz Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie.
Podczas kiermaszu zaprezentuje się 14 wystawców ? rękodzielników m.in. z terenu gmin Bodzentyn oraz Łącznej, Ostojowa, Mostek i Warszawy. Będą to: KGW w Siekiernie ?Siekierzanki?, Stowarzyszenie ?Świętokrzyskie Tkaczki? ze Ściegni, KGW ?Wzdolskie Kołowrotki?, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa, ?Sztuka z Piwnicy? Paula i Anna Biskup, ?PoMydlone? Mydełka Katarzyna Michta Połeć i Katarzyna Bednarczyk, Anna Sokołowska, Ośrodek Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej ?Ignacówka? Magdalena Sułek, ?CudaAnki? Anna Piotrowicz, ?Palone Ziarno? Dariusz Głusz, ?Vicatoria? Wiktoria Biskup, Aneta Glijer, Lidia Iwan, Sylwia Kołomańska. Swe stoiska
z produktami spożywczymi mieć będą m.in. producenci i hurtownicy.
W tym samym czasie w Zagrodzie Czernikiewiczów przy ul. 3 Maja 13 główny specjalista ds. edukacji z Muzeum Wsi Kieleckiej poprowadzi bezpłatne warsztaty polegające na nauce wykonywania palemek (dla dzieci i dorosłych). Można też będzie obejrzeć tradycyjne kraszanki i pisanki.
O godzinie 13.00 w Zagrodzie Czernikiewiczów rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną w kategorii dorośli, dzieci i młodzież. Mamy nadzieję, że kiermasz na stałe wpisze się w działalność kulturalno-promocyjną regionu.
