Wielkość tekstu i kontrast strony

 Nastąpiło włamanie na konto Muzeum Wsi Kieleckiej

na platformie Facebook.

Zapraszamy na nowy profil Mauzoleum

https://www.facebook.com/profile.php?id=61565758597033

Relacja z warsztatów „Fotografik Zagrodowy”

26 października w jesiennej scenerii Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie odbyły się wyjątkowe warsztaty fotograficzne pod nazwą „Fotografik Zagrodowy”. Wydarzenie przyciągnęło pasjonatów, którzy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w zakresie fotografii portretowej i sytuacyjnej pod okiem Mariusza Łężniaka.

To doświadczony artysta fotografik, członek ZPAF. Jeden z kontynuatorów słynnej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Ulubiona tematyka fotograficzna to: etnografia, krajobraz, architektura. Zawodowo fotograf okolicznościowy. Jest autorem i współautorem wystaw: „Przeszłość zaczęła się wczoraj”, „Z szafy prababci”, „Filmowy skansen”, „Suchedniowskie rody – "Ostachowscy”, „Bez kochania bardzo źle – miłość w kulturze ludowej” oraz „To tu Świętokrzyskie” i innych. Jego zdjęcia często wykorzystują instytucje kultury i muzea w całej Polsce. W swoim dorobku posiada również zdjęcia wykonane do materiałów dydaktycznych i oświatowych.

Przez cztery intensywne godziny uczestnicy pracowali w niewielkich grupach, dokumentując scenki rodzajowe z życia na wsi przełomu XIX i XX wieku, odgrywane przez członków Zespołu Pieśni i Tańca „Leśnianie” ubranych w tradycyjne stroje ludowe. Odgrywano scenki m.in. klepania kosy, wyplatania miotły, darcia pierza, pieczenia chleba czy… modlitwy.

Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat, który wręczyła kierownik Działu Edukacyjno-Historycznego Mauzoleum w Michniowie Magdalena Kopeć.

 

Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty z Mariuszem Łężniakiem do Mauzoleum w Michniowie w dniu 9 listopada.

Uczestnicy zapoznają się z kompozycją fotografii, założeniami artystycznymi i symboliką. Poznają parametry techniczne niezbędne dla uzyskania odpowiednich efektów wizualnych, nauczą się także jak sprawnie operować światło-cieniem.

- 10.00-12.00 część teoretyczna

- 12.00-13.00 przerwa kawowa

- 13.00-15.00 część praktyczna

- sprzęt własny (aparat, telefon) lub użyczony przez organizatora

- skierowane do dorosłych i młodzieży od 16 r. ż.

- obowiązują zapisy pod numerem 605 911 045.