WARSZTATY W MAUZOLEUM
Mauzoleum martyrologiczne to szczególne miejsce, w którym młodzież poza ogólną historią II wojny światowej poznaje również mniej znane losy mieszkańców wsi z czasów okupacji. Warsztaty edukacyjne w Mauzoleum mają na celu nie tylko ugruntowanie wiedzy historycznej, ale również skłonienie do refleksji. Ponadto wzbogacenie ich o zadania manualne i artystyczne pozwala młodzieży na twórcze podejście do tematu.
- Czas trwania: ok. 2 godz.
- Cena 12 zł od osoby, zwiedzanie z przewodnikiem dodatkowo płatne 150 zł/ grupa do 30 osób.
- Realizowane w dni powszednie od wtorku do piątku.
- Skierowane do młodzieży szkół podstawowych (klas VII i VIII) oraz ponadpodstawowych zgodne z podstawą programową.
- Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 41 254 51 62 wew. 14 lub adresem mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Po dokonaniu rezerwacji należy wypełnić formularz zamówienia i przesłać go na adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub dostarczyć osobiście w dniu warsztatów.
- Uczestnictwo w warsztatch jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu warsztatów oraz Regulaminu rezerwacji usług.
Warsztaty edukacyjne:
„Pamięć nie umiera nigdy – Michniów 1943”
Celem warsztatów jest zapoznanie młodzieży ze stratami materialnymi, gospodarczymi i społecznymi poniesionymi w Polsce na skutek II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem Michniowa i jego roli, jako symbolu 817 miejscowości spacyfikowanych w latach 1939-1945. W części warsztatowej uczestnicy wypełnią dokumenty pochodzące z czasów okupacji. Następnie uwzględaniając wiek uczniów oferujemy: quiz połączony z układanką puzzlową lub nagranie przez młodzież krótkiego filmu o Mauzoleum propagującego historię wśród młodych ludzi.
Warsztaty bezpłatne:
„Wojna oczami dziecka"
Celem warsztatów „Wojna oczami dziecka” jest przedstawienie historii dzieci uwikłanych w działania wojenne. Prowadzący poruszy aspekt braku prawa do nauki, przymusowej pracy dzieci, ich germanizacji i indoktrynacji ze strony okupantów. Podkreślona zostanie działalność dzieci w Armii Krajowej, Szarych Szeregach oraz ich indywidualne bohaterstwo. W części warsztatowej uczestnicy wypełnią zeszyt „Mój dziennik”, w którym zapoznają się ze źródłami historycznymi pisanymi oraz ikonograficznymi.
- Warsztaty są skierowane do uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII i ponadpodstawowych.
- Czas trwania ok. 2 godz.
- Warsztaty bezpłatne dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego w ramach programu MIEJSCA PAMIĘCI I TRWAŁE UPAMIĘTNIENIA W KRAJU 2023.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod numerem 41 254 51 62 wew. 12 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.