Wielkość tekstu i kontrast strony

 Nastąpiło włamanie na konto Muzeum Wsi Kieleckiej

na platformie Facebook.

W związku z powyższym prosimy uważać na materiały oraz linki umieszczane przez profil Muzeum na platformie, gdyż mogą być to treści szkodliwe.

Upamiętniliśmy 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Koncert poprzedziła Msza Święta odprawiona przez ks. proboszcza Stanisława Piechtę.

- Od koncertu Jacka Kaczmarskiego w 1993 roku zaczęła się moja przygoda z muzyką - mówi Zbigniew Biber, który od lat znany jest skarżyskiej publiczności jako bard i muzyk. - Zachwyciłem się atmosferą, którą stworzył, choć jeszcze nie wiedziałem, kim jest ten artysta i jakie znaczenie mają jego piosenki. Po tym pierwszym koncercie zacząłem się uczyć gry na gitarze - wspomina.

Poza wyżej wspomnianymi utworami dla publiczności muzycy zagrali następujące pieśni i piosenki: "Modlitwa o Wschodzie Słońca", "Arka Noego", "Śmiech", "Sen Katarzyny II", "Walka Jakuba z Aniołem", "Mur", "Źródło", "Zbroja", "Poczekalnia", "Konfesjonał", "Tradycja", "Kantyczka" oraz "Siedem Grzechów Głównych",

Koncert wkomponował się w zbliżającą się 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Jacek Kaczmarski to poeta i pieśniarz, Przemysłowa Gintrowski z kolei to kompozytor i wokalista, obaj nazywani ?bardami Solidarności?.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z koncertu, którego autorem jest Bartosz Bętkowski:

 

djmedia:35
Tekst Jacenty Kita
Fot. Jacenty Kita i Grzegorz Kiljan